x
Sipariş Takibi Mağazalarımız
Müşteri Hizmetleri : 0533 735 02 35 |
Hesabım Üye Girişi / Kayıt Ol Alışveriş Sepetiniz 0 Ürün / TL
Sony DSC-RX100M VI Dijital Fotoğraf Makinesi
Paylaş :
Yorumları Oku
Sony DSC-RX100M VI Dijital Fotoğraf Makinesi SONY-DSCRX100M6.CE3
Adet :
11.699,00 TL
10.499,00 TLKDV DAHİL
% 10 indirim
Havale İle: 10.079,04 TL
Ödeme Seçenekleri İçin Tıklayınız.
150 TL ve üzeri Alışverişlerde Kargo Ücretsiz!
 
Garanti Bilgisi:Sony Eurasia Garantili

DSC-RX100M6

RX100 VI - geniş zum aralığı ve süper hızlı AF

24-200 mm ve ultra hızlı 0,03 sn AF

Ödün vermeyen optikleri ve ultra hızlı otomatik netlemesi sayesinde, küçük ama güçlü RX100 VI, olağanüstü portreler ve anlık çekimler, 24 fps kesintisiz aksiyon çekimleri ve muhteşem 4K HDR (HLG) videolar ile dünyayı akıp giderken yakalayın.

  • ZEISS® Vario-Sonnar T* 24-200 mm F2.8-4.5 zum lens
  • 0,03 sn. AF hızı ve 24 fps’ye kadar kesintisiz çekim
  • Yaklaşık 20,1 efektif megapiksel 1,0 tipi yığma yapılı CMOS sensör ve DRAM çip
 
Tam zum aralığına sahip cep boyutunda fotoğraf makinesi

Tam zum aralığına sahip cep boyutunda fotoğraf makinesi

Fotoğraf makinesinin ödün vermeyen 24-200 mm optikleri, üstün görüntü kalitesi sunar; bu özellik, yüksek hız ve cep boyutunda taşınabilirlik ile birleştiğinde, fotoğraf makinesinin en talepkar kullanıcılar açısından bile seyahat çekimleri veya esnek profesyonel çalışmalar için ideal olmasını sağlar. Ayrıca Clear Image Zoom, görüntüde neredeyse hiç bozulma olmadan, görüntü merkezini iki katına kadar (400 mm ile eşdeğer) büyütmenize olanak sağlar.

Yüksek çözünürlük, kompakt optik tasarım

Yüksek çözünürlük, kompakt optik tasarım

RX100 VI’nin yeni optikleri, zum aralığının tamamında görüntünün kenarına kadar yüksek çözünürlük için 13 asferik yüzey ile sekiz asferik lens parçası içerir. Dört AA (gelişmiş asferik) lens, sferik ve kuyruklu bozulmaları düzeltir ve iki ED cam parça, yüksek zum aralığında bile yüksek çözünürlük için bozulmayı bastırır.

Geniş diyafram açıklığı, geniş ifade aralığı

Geniş diyafram açıklığı, geniş ifade aralığı

Zum aralığının tamamında küçük F sayıları, yüksek deklanşör hızları ve yüksek bokeh miktarları elde etmeyi kolaylaştırır. 100 mm netleme uzaklığında bile, maksimum diyafram açıklığı F4 olarak kalır. Bu özellik, hızlı hareket eden nesnelerin çekiminde bulanıklığı azaltır ve yüksek dereceli arka plan bokeh’i ile nesnenin öne çıktığı portre çekimlerde de yardımcı olabilir.

Optical SteadyShot™

Optical SteadyShot™

Görüntü sabitlemedeki gelişmeler, telefoto veya düşük ışık koşullarında bile elde çekim sırasında fotoğraf makinesi titremesini telafi ederek, 200 mm’de 4,0 durak ile eşdeğer daha hızlı deklanşör hızı sunar. Yüksek derecede sofistike optik tasarım ve gelişmiş görüntü işleme motoru ile bir araya geldiğinde bu özellik fotoğraf makinesinin mükemmel görüntü kalitesine katkı sağlar. [1] SteadyShot KAPALI [2] SteadyShot AÇIK

Hız için Exmor RS™ 1,0 tipi yığma yapılı CMOS görüntü sensörü

Hız için Exmor RS™ 1,0 tipi yığma yapılı CMOS görüntü sensörü

315 noktalı netleme düzlemi aşama algılamalı AF, olağanüstü hızlı ve hassas otomatik netleme ve izleme sağlar. Ayrıca DRAM çipli, 20,1 MP (efektif) 1,0 tipi yığma yapılı CMOS görüntü sensörü, 960 fps’ye varan süper ağır çekim ve 1/32000 sn’ye varan süper yüksek hızlı bozulmayı önleyici deklanşör sağlar.  

Yüksek hızlı BIONZ X™ görüntü işleme motoru

Yüksek hızlı BIONZ X™ görüntü işleme motoru

Selefinden daha yüksek işleme hızına sahip gelişmiş BIONZ X görüntü işleme motoru, gelişmiş AF/AE algılama, işleme hızı, yüz ve göz algılama hızı ve doğruluğu ve vizör ekranında minimum gecikmeyi destekleyerek fotoğraf makinesinin yüksek görüntü kalitesine katkıda bulunur.

0,03 sn’de yüksek hızlı AF

0,03 sn’de yüksek hızlı AF

Hızlı Hibrit AF, süper hızlı 0,03 sn’de yanıt verir ve yüksek hassasiyetli AF özellikli netleme düzlemi aşama algılamalı AF’nin üstün hızına ve takibine kolayca entegre olur. Fotoğraf makinesinin netleme, takip ve her durumda, hızlı dinamik aksiyonun ortasında bile keskin, net fotoğraflar yakalama özelliklerini iyileştirir. 

Geniş ve yoğun AF ile kararlı takip

Geniş ve yoğun AF ile kararlı takip

RX100 VI’nin 315 netleme düzlemi aşama algılamalı AF noktası, küçük veya hızlı hareket eden nesneleri bile çabucak yakalamak için görüntü alanının yaklaşık %65’ini kapsar. Bu özellik, hareketli nesnelerin takip performansını büyük ölçüde artırmak için nesnenin etrafındaki AF noktalarına yoğunlaşan Yüksek Yoğunluklu AF Takip Teknolojisi ile birlikte çalışır. [1] Gerçek ekranda görünen AF noktaları [2] AF algoritması (gerçek ekranda gösterilmez)

Mükemmel takip performansına sahip Eye AF

Mükemmel takip performansına sahip Eye AF

Yüksek performanslı AF takibi ile birlikte yüksek hassasiyetli Eye AF, portre çekiminde kullanılabilecek yardım sağlar. Nesne aşağı ve başka tarafa bakarken ya da yüzlerin arkasında aydınlatma olduğunda veya kısmen karanlıkta kaldığında bile etkilidir ve AF-C ayarı ile netlemeyi hareketli nesnelerin gözlerinde tutar.

AF-A netleme modlarını otomatik olarak değiştirir

AF-A modunda, ani nesne hareketi ve parlaklık gibi değişikliklerin çekim karesinde algılanmasına göre, fotoğraf makinesi otomatik olarak AF-S modu (Tek AF: deklanşör düğmesine yarım basıldığında netlemeyi kilitler) ile AF-C modu (Kesintisiz AF: deklanşör düğmesine yarım basıldığında nesneleri netlemeye devam eder) arasında geçiş yapar. 

Kolay, doğal Dokunmatik Netleme ve Dokunmatik Yüzey AF

Kolay, doğal Dokunmatik Netleme ve Dokunmatik Yüzey AF

Dokunmatik Netleme ile, görüntünün netlemek istediğiniz noktasına LCD üzerinde dokunabilir ve böylece hem fotoğraflarda hem de videolarda yeniden çerçeveleme yapmadan, karenin kenarında olsa bile, sezgisel olarak nesneleri netleyebilirsiniz. Vizör kullanırken Dokunmatik Yüzey AF ile parmağınızı LCD ekranda kaydırarak netlemeyi sorunsuzca ve kolayca değiştirin.

AF/AE takibi ile 24 fps’de çekim yapın

AF/AE takibi ile 24 fps’de çekim yapın

Exmor RS 1,0 tipi görüntü sensörü ile BIONZ X görüntü işleme motorunun güçlü kombinasyonu, 233 kareye kadar yaklaşık 24 fps’de AF/AE izleme ile kesintisiz çekime olanak sağlar. Kilit anlar ve hızlı aksiyon güvenilir şekilde yakalanabilir.

Yükseltilmiş kesintisiz çekim çalışabilirliği

Kesintisiz çekilen görüntüler, çekildikleri grup içinde görüntülenebilir ve tek bir kısa işlemle çekimler silinebilir veya korunabilir. Bellek kartına veri yazılırken fotoğraf makinesinin çalışabilirliği de geliştirilmiştir; artık Fn Menüsüne ve menü düğmesine tam erişim sağlanabilir ve ayarlar değiştirilebilir. 

Hassas durumlar için sessiz çekim

Hassas durumlar için sessiz çekim

Sessiz restoran veya kafeler gibi gürültüye duyarlı ortamlarda fotoğraf makinesinin deklanşör sesini kısabilirsiniz. Deklanşör sesi, kesintisiz çekim sırasında bile kısılabilir.

Bozulmayı önleyici deklanşör

Bozulmayı önleyici deklanşör

Exmor RS görüntü sensörünün hızlı veri okuması, golf sopasının hızla sallanması gibi hızlı hareket eden nesnelerin görüntülerinde bozulmayı önemli ölçüde azaltır. Bozulmayı Önleyici elektronik deklanşör, 1/32000 saniyeye varan deklanşör hızlarına ulaşır.

Videolar için Hızlı Hibrit AF

Videolar için Hızlı Hibrit AF

Hızlı Hibrit AF, 4K film çekiminde hassas takip de sunar. Aşama Algılamalı AF, fotoğraflarla aynı geniş alanda etkilidir ve daha düzgün netlemeye katkı sağlar. AF sürücü hızı ve AF takip hassasiyeti de ayarlanabilir, böylece netleme geçişleri sahneye ve yaratıcılığınıza göre uyarlanabilir.

Tam piksel okuma ile kaydedilen 4K filmler

Tam piksel okuma ile kaydedilen 4K filmler

4K çekim yaparken (QFHD çözünürlük: 3840 x 2160) video çekimi sırasında, fotoğraf makinesi temel 4K video çıkışı için gerekenden 1,7 kat daha fazla bilgi toplar. Bu yüksek hızda örnekleme etkisi, daha az harelenme ve pürüzle birlikte olağanüstü çözünürlükte görüntüler sağlar.

HDR film prodüksiyonu ihtiyaçlarını karşılar

HDR film prodüksiyonu ihtiyaçlarını karşılar

RX100 VI, post prodüksiyonda renk tonlaması için S-Log3’ün yanı sıra S-Log2 gama eğrileri ve anlık HDR iş akışı için yeni bir HLG (Hibrit Log Gama) profili ile çok çeşitli HDR prodüksiyon ihtiyaçlarını karşılar. HDR (HLG) uyumlu bir TV’de oynatılan videoların engelli gölgeler ya da kahverengi vurgular olmadan gerçekçi görünmesi için derecelendirmeye ihtiyacı yoktur.

40 kata kadar süper ağır çekim

40 kata kadar süper ağır çekim

Yığma yapılı CMOS sensör, 960 fps’ye kadar ekstra yüksek kare hızı sağlar. 200 mm’de telefoto çekimi, olağanüstü yakın süper ağır çekim kaydı mümkündür. Çekim kare hızı ve kayıt ayarı, 4x ila 40x süper ağır çekim için bağımsız olarak ayarlanabilir.

Profesyonel iş akışları için video desteği

Daha gelişmiş çekim ve prodüksiyon için RX100 VI; Görüntü Profili, Gama Ekran Yardımı, Zebra, net HDMI çıkışı, TC/UB, Kayıt Kontrolü, İşaretleyici işlevleri ve basit ağ tabanlı paylaşım ve akıllı telefonlara aktarım için Proxy kayıt gibi profesyonel kullanıma yönelik ekipmanlarda tipik olarak bulunan çeşitli video işlevlerini destekler ve bunlarla uyumludur.

Kolay çekim için Dokunmatik Deklanşör özelliği

Kolay çekim için Dokunmatik Deklanşör özelliği

RX serisinde ilk defa deklanşör, artık 180° yukarı ve 90° aşağı eğilen LCD monitöre dokunarak kontrol edilebiliyor. Özellikle yüksek veya düşük açılardan sahne çekilirken, çalışma sezgisel ve kolay.

Sabit kare kapasitesini %30’a kadar genişletin

Sabit kare kapasitesini %30’a kadar genişletin

Fotoğraf makinesi gövdesinin gücü açıkken, güç tasarrufu için LCD monitör otomatik olarak (son çalışmasından sonra 2, 5 veya 10 saniye sonra) kapatılabilir. Bu işlevin kullanılması, çekilebilecek sabit karelerin maksimum sayısını yaklaşık %30’a kadar artırabilir.

Tek Basmayla Erişim EVF

Tek Basmayla Erişim EVF

Gövdenin yanındaki vizör açma anahtarına basarsanız tek bir işlemle vizöre anında erişilebilir ve vizör kullanılmadığında anında geri çekilebilir.

XGA OLED Tru-Finder™

XGA OLED Tru-Finder™

Geri çekilebilir Tru-Finder elektronik vizörün (2,35 milyon noktaya eşdeğer) keskin çözünürlüğü, parlak aydınlatması ve yüksek kontrastı, çekimlerin önizlemesi ve buna göre ayarların yapılması için idealdir. EVF mercek optiği, istenmeyen yansımaları azaltmak ve uçtan uca görüntü elde etmek için ZEISS® T* ile kaplanmıştır. 

Dokunmatik ve akıcı kontrol arayüzü

Dokunmatik ve akıcı kontrol arayüzü

Lense monte edilen bir kontrol halkası, daha fazla yaratıcı kontrol için deklanşör hızı, diyafram açıklığı seçimi gibi profesyonel stilde manuel kontroller sağlar. Ayrıca zum kolu yeniden tasarlanarak artık zum kolunun yatırılmasıyla iki adımda kontrol edilen zum lensin maksimum çalışabilirliği sağlanmıştır.

Menüm ile sizin stilinizde

Menüm ile sizin stilinizde

Menüm ile, anında çağırma için menü öğelerini kaydedebilir ve menüleri özelleştirebilirsiniz. Menü ekranı yeniden tasarlanmıştır ve fotoğraf makinesi arayüzünü çekim tercihlerinize göre uyarlamak için 30 adede kadar işlev için düğme ataması yapabilirsiniz. 

Bluetooth® ile Konum Bilgisi Bağlantısı

Bluetooth® ile Konum Bilgisi Bağlantısı

Konum Bilgisi Bağlantısı RX100 VI’den en iyi şekilde faydalanmanızı sağlar. Fotoğraf makinesi, uyumlu bir mobil cihazdaki PlayMemories Mobile™ uygulamasıyla eşleştirilebilir; böylece konum verileri alınarak fotoğraflara kaydedilebilir ve fotoğraf makinesinin tarihi/saati ve konumu düzeltilebilir. PlayMemories Home™ uygulaması kişisel bilgisayarda kullanılarak, içe aktarılan fotoğraflar bir harita üzerinde düzenlenebilir.

Uzaktan tek dokunuş/Tek dokunuşla paylaşma

Uzaktan tek dokunuş/Tek dokunuşla paylaşma

Uzaktan tek dokunuş ile akıllı telefon veya tablet, vizör/uzaktan kumanda işlevi görür. Tek dokunuşla paylaşma, fotoğrafları/videoları cihaza aktarır. Bir NFC özellikli Android™ cihaza Wi-Fi® üzerinden bir PlayMemories Mobile uygulaması yükleyin, sonra bağlantı kurmak için cihazı fotoğraf makinesine dokundurun. Kare kod uyumluluğu, NFC özelliği olmayan akıllı telefonlarla bağlantı kurulmasını sağlar.

Kolay yerinde derecelendirme ve sıralama

Kolay yerinde derecelendirme ve sıralama

Görüntüler PlayMemories Home’a veya PC’de yeni Sony görüntüleme yazılım paketine aktarıldığında 1’den 5’e kadar verilen derecelendirmeler korunabilir ve bu işlev ile görüntü koruma işlevi özel bir düğmeye atanabilir. Fotoğraf makinesindeki derecelendirmeler ve korumalar yerinden veya seyahat ederken uygulanabilir, incelenebilir ve değiştirilebilir.

Sony’den Imaging Edge yazılım paketi

Sony’den Imaging Edge yazılım paketi

Imaging Edge yazılım paketi görüntü kalitesini en üst düzeye çıkarma ve üretim verimini yükseltme kapasitesine sahiptir ve RAW tabanlı görüntülere ince ayar uygulamanıza yardımcı olur. Canlı önizleme PC ekranı ile sahneleri izlerken çekimi uzaktan kontrol etmek için "Remote" özelliğini kullanın; “Edit” özelliğiyle RAW verileri yüksek kaliteli fotoğraflara dönüştürün; “Viewer” özelliğiyle de bir çekim listesindeki fotoğrafları görüntüleyin, puan verin ve fotoğraf seçin.

Benzer Ürünler
E-bülten Aboneliği Kampanya ve yeniliklerden haberdar olmak için siz de e-bültenimize kolayca kayıt olabilirsiniz!
Copyright © 2015 Hepsisony.com Tüm Hakları Saklıdır, sitede bulunan görseller ve metinler izinsiz kullanılamaz.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.