x
Sipariş Takibi Mağazalarımız
Müşteri Hizmetleri : 0533 735 02 35 |
Hesabım Üye Girişi / Kayıt Ol Alışveriş Sepetiniz 0 Ürün / TL
Sony DSC-RX0M2G 1,0 tipi 4K premium fotoğraf makinesi
  • Sony DSC-RX0M2G 1,0 tipi 4K premium fotoğraf makinesi
  • Sony DSC-RX0M2G 1,0 tipi 4K premium fotoğraf makinesi
  • Sony DSC-RX0M2G 1,0 tipi 4K premium fotoğraf makinesi
Paylaş :
Yorumları Oku
Sony DSC-RX0M2G 1,0 tipi 4K premium fotoğraf makinesi SONY-DSCRX0M2G.CEE
5.699,00 TLKDV DAHİL
Havale İle: 5.471,04 TL
Ödeme Seçenekleri İçin Tıklayınız.
150 TL ve üzeri Alışverişlerde Kargo Ücretsiz!
 

SONY DSC-RX0M2G


RX0 II premium ufak, sağlam fotoğraf makinesi

RX0 II eğilebilir LCD’li, ufak, sağlam, 1,0 tipi 4K premium fotoğraf makinesi

Düşük bozulmalı geniş açılı ZEISS® lens, 1,0 tipi yığma yapılı CMOS sensör ve bozulmayı önleyici deklanşör, olağanüstü görüntüler sunar; eğilebilir LCD panel ve mikrofon jakı ile de vlog için idealdir. Suya, çarpmaya ve ezilmeye dayanıklı, ultra kompakt RX0 II’yi istediğiniz yere götürebilirsiniz.

  • Olağanüstü görüntüler için 1,0 tipi sensör ve gelişmiş görüntü işlemcisi
  • Daha az bozulma için ZEISS® Tessar T* 24 mm lens
  • Ultra kompakt, sağlam gövde: suya dayanıklı, toza dayanıklı, çarpmaya dayanıklı ve ezilmeye dayanıklı

ZEISS® Tessar T* lens

ZEISS® Tessar T* lens

ZEISS® Tessar T* 24mm F4 lens, geniş açılı tasarımına rağmen, düşük çevresel bozulma ile yüksek çözünürlüklü görüntüler sunar. İyileştirilmiş 20 cm minimum netleme mesafesi, özçekimler ve masa üstünde bulunan nesnelerin çekimi için idealdir; Clear Image Zoom ise minimum kalite kaybıyla 2 kata kadar zum sağlar. Gölgelenme ve parlama, isteğe bağlı parasoley kullanılarak daha da etkili şekilde giderilebilir; ön gövdenin yüzey kaplaması ise su damlalarının ve tozun silinmesini kolaylaştırır.

15,3 MP (etkin) yığma yapılı CMOS sensör

15,3 MP (etkin) yığma yapılı CMOS sensör

1,0 tipi Exmor RSTM CMOS görüntü sensörü, özel bir DRAM çipi ile yığma yapılı olarak tasarlanmıştır ve insan gözüyle algılanamayan hareketleri yakalayan 1/32.000 sn’lik inanılmaz deklanşör hızları sağlar. Sensör, fotoğraf makinesinin ISO 80’den ISO 12800’e kadar uzanan, etkileyici genişlikteki dinamik aralığıyla da uyumludur.

Düşük gürültü ve olağanüstü ayrıntılar için gelişmiş BIONZ X™ 

Düşük gürültü ve olağanüstü ayrıntılar için gelişmiş BIONZ X™ 

BIONZ X görüntü işleme motorunun son sürümü, geniş bir dinamik aralık ve düşük ışıklı ortamlarda daha az gürültü ile yüksek çözünürlüklü görüntüler sağlar. Görüntüler, daha doğal ayrıntılara ve daha zengin tonlamalara sahiptir. Bu iyileştirilmiş BIONZ X, 4K videoların dahili kaydını da sağlar. 

Sağlam, ultra kompakt gövdede kullanışlı özellikler

Sağlam, ekstra süper duralümin gövdenin tasarımı, çıkıntılı parçalar içermez, pürüzsüz ve zariftir. Kibrit kutusundan sadece birazcık büyük olmasına rağmen, 180° eğilebilir bir LCD monitör ve fotoğraf ve video çekimini kolaylaştırmak üzere tasarlanmış başka kullanışlı özellikler içerir.

Zorlu çekim ortamlarında güvenilir performans

Zorlu çekim ortamlarında güvenilir performans

Fotoğraf makinesinin sağlam yapısı, çeşitli zorlu ortamlarda kullanımda güvenilir olmasını sağlar. 10 m/33 ft’e kadar suya dayanıklı, 2,0 m/6,5 ft’e varan yüksekliklerden düşüşlerde çarpmaya dayanıklı ve 200 kgf/440 lbf/2000 N’a varan ağırlıklarda ezilmeye dayanıklıdır.

Tam piksel okuma ile kaydedilen 4K videolar

Tam piksel okuma ile kaydedilen 4K videolar

RX0 II, seyahat ederken veya vlog kaydı için, 4K 30p’ye varan çözünürlükte (QFHD: 3840 x 2160) dahili video kaydını destekler. Tam piksel okuma ile ve piksel gruplanması olmadan 4K video çekilirken, fotoğraf makinesi, temel 4K çıkışı için gerekenden yaklaşık 1,7 kat daha fazla bilgiyi yüksek hızda örnekler ve olağanüstü çözünürlük sunar.

Video çekimi için görüntü sabitleme

Video çekimi için görüntü sabitleme

Yeni eklenen elektronik görüntü sabitleme özelliği, elde sabit, istikrarlı video çekimi sağlar.Kolay sosyal medya yüklemeleri için Movie Edit eklentisi

Kolay sosyal medya yüklemeleri için Movie Edit eklentisi

Hızlı, yüksek kaliteli sosyal medya paylaşımı için tasarlanan Movie Edit eklentisi, otomatik görüntü sabitleme sağlayarak gimbal kullanırken elde edebileceğiniz görüntülere benzer daha pürüzsüz görüntüler üretir. Ayrıca akıllı bir şekilde ana nesnenizi kadrajda tutarken, videonuzu akıllı telefona uygun çeşitli en/boy oranlarına göre yeniden kadrajlamanızı sağlar.

Mükemmel portre ve özçekimler için Eye AF özelliği

Mükemmel portre ve özçekimler için Eye AF özelliği

Fotoğraf makinesinin sofistike Eye AF özelliği, çekimlerinizdeki ana nesnelerin gözlerini otomatik olarak algılayıp netleyecek şekilde tasarlanmıştır. Nesnenin aşağı baktığı veya yüzlerin loş ışık altında olduğu ya da arkadan aydınlatıldığı durumlar gibi zor koşullar altında bile hızla ve doğru bir şekilde gözleri algılar.

Zaman atlamalı videolar oluşturmak için aralıklı kayıt

1 ila 60 saniye arasında aralık ayarıyla kesintisiz çekim artık fotoğraf makinesinde mevcuttur. Ortaya çıkan fotoğraflar, ücretsiz Sony Imaging Edge™ masaüstü uygulamalarından Viewer ile PC’de zaman atlamalı video olarak düzenlenebilir. Basit değişken hızlı önizleme işlevi, zaman atlamalı videonun taslağının çekimden hemen sonra fotoğraf makinesinde kontrol edilmesini sağlar. 

180° eğilebilir LCD monitör

180° eğilebilir LCD monitör

Artık tam 180° (180° yukarı ve 90° aşağı) eğilebilen LCD monitör, özçekim kadrajlama ve vlog kayıtlarında çok kullanışlıdır; ayrıca düşük veya yüksek bir açıdan çekim yaparken de kullanılabilir.


İsteğe bağlı çekim kolu ile inanılmaz esneklik

İsteğe bağlı çekim kolu ile inanılmaz esneklik

VCT-SGR1 Çekim Kolu, RX0 II’ye kolayca takılır ve yaratıcı potansiyelinizi genişletir. Entegre kontrollerle, deklanşör bırakma düğmesini atlayıp kayıt düğmesini ve zumu koldan kullanmanızı sağlar ve masaüstü bir mini tripoda da dönüşür.


Imaging Edge Mobile ile geniş olanaklar

Imaging Edge Mobile ile geniş olanaklar

RX0 II fotoğraf makineleri, dahili Wi-Fi® kullanılarak akıllı telefon veya tablet üzerinden uzaktan kontrol edilebilir. Fotoğraf makinesinin deklanşörünü bırakma ve video kaydını başlatma ve durdurma işlevlerini uzaktan kontrol etmek için Imaging Edge Mobile uygulamasını cihazınıza indirmeniz yeterlidir. Çekilen görüntüleri ve 4K videoları, kolay paylaşım için kablosuz olarak cihazınıza da aktarabilirsiniz. Gücü uzaktan açmak/kapatmak ve konum verilerini almak için Bluetooth® kullanılabilir. 

İsteğe bağlı Fotoğraf Makinesi Kontrol Kutusu ile kablolu çoklu fotoğraf makinesi kontrolü

İsteğe bağlı Fotoğraf Makinesi Kontrol Kutusu ile kablolu çoklu fotoğraf makinesi kontrolü

İsteğe Bağlı Fotoğraf Makinesi Kontrol Kutusu (CCB-WD1), bir video sahnesinin farklı açılardan çekilmesinde olduğu gibi, senkronize çok makineli çekimler için kablolu LAN bağlantısı kullanır. 100 adede kadar RX0 II fotoğraf makinesini kontrol etmek için Kutu ünitelerini birleştirebilir, PC’nizdeki web tarayıcısından gücü açıp kapatabilir, ayar yapabilir ve fotoğraf ve video çekebilirsiniz.

Çift fotoğraf makinesiyle çekim

Çift fotoğraf makinesiyle çekim

Çift fotoğraf makinesiyle çekim, yani RX0 II ve başka bir fotoğraf makinesinde aynı anda fotoğraf veya video çekimi, artık isteğe bağlı VMC-MM2 Deklanşör Kablosu kullanılarak yapılabilir. Bu özellik sayesinde, deklanşör bırakma düğmesine bir kez basarak belirleyici anları ve tek seferlik etkinlikleri iki farklı açıdan yakalayabilir veya bir sahneyi farklı bir kare hızı ya da görüntü profili ile çekebilirsiniz.

Video çekimi için esnek, hassas görüntü ayarı

Video çekimi için esnek, hassas görüntü ayarı

S-Log2 kayıt özelliğiyle, RX0 II, daha geniş dinamik aralıklı çekim sayesinde profesyonellere çok daha fazla post prodüksiyon esnekliği sunar. Başka özelleştirilebilir Görüntü Profilleriyle birlikte bu tescilli gama ayarı, kolay fotoğraf makinesi eşleştirme ve profesyonel sonuçlar için geniş bir renk gamı sunar, ayrıca patlayan vurgu bakımından daha az risk oluşturur. 

960 fps/1000 fps’e kadar süper ağır çekim

960 fps/1000 fps’e kadar süper ağır çekim

960/1000 fps’e varan kare hızlarında süper ağır çekim, videolarda saliselik aksiyonları yakalar. Kalite Öncelikli mod, 240/250 fps’te HD’ye varan çözünürlükte çekim yapabilir. Son tetikleme modu, REC düğmesine basılmadan iki veya dört saniye öncesinden itibaren süper ağır çekimde belirli bir anı yakalamanızı sağlar.

4K videolar için saf HDMI çıkışı

Prodüksiyon iş akışınızda daha fazla esneklik için, istediğiniz formatta ve bit hızında sıkıştırılmamış videoyu izlemek ve harici bir kaydediciye kaydetmek için Saf HDMI çıkışını kullanabilirsiniz.

Daha az kararmayla 16 fps’e varan kesintisiz çekim

Daha az kararmayla 16 fps’e varan kesintisiz çekim

15,3 MP büyük piksel sayısına rağmen, süper yüksek hızlı görüntü sensörü, 16 fps’e varan hızlarda kesintisiz çekim yapılabilecek kadar yüksek okuma hızlarına ulaşır ve gelip geçen anları gerçekleştikleri sırada yakalar.

1/32.000 sn’ye varan hızlarda Bozulmayı Önleyici Deklanşör 

1/32.000 sn’ye varan hızlarda Bozulmayı Önleyici Deklanşör 

Exmor RS sensörün son derece hızlı okumasından tam anlamıyla faydalanan Bozulmayı Önleyici Deklanşör, 1/32.000 sn’ye varan deklanşör hızları sunabilir. Bu sayede, aksi takdirde hızlı hareket eden nesnelerin görüntülerini bozabilecek jöle etkisinden kaynaklanan görüntü bozulmasını en aza indirir. 

Video kaydı için profesyonel kalitede XAVC S ve AVCHD seçenekleri

Video kaydı için profesyonel kalitede XAVC S ve AVCHD seçenekleri

Düşük sıkıştırmalı XAVC S formatı, oldukça aktif sahnelerde bile minimum gürültü ile yüksek kaliteli video görüntülerinin üretimi için idealdir. Fotoğraf makinesi, kolay düzenleme ve paylaşım için AVCHD formatını da destekler.

Sezgisel kullanım için özel tuşlar

Sezgisel kullanım için özel tuşlar

Fotoğraf makinesini kendi çekim stilinize uyarlamak için, sık kullanılan işlevleri istediğiniz özelleştirilebilir düğmeye programlayabilirsiniz. Bu özellik, çekim sırasında daha hızlı erişim ve daha sezgisel kullanım sağlar.


Netlemede ince ayar için MF Yardımı ve Pik işlevleri

Yakın çekim yaparken veya çok hassas netleme gerektiren diğer durumlarda, daha kesin ayarlar için MF (manuel netleme) kullanarak netleme alanını büyütebilirsiniz. Ayrıca Pik işlevi, manuel netlemeyi daha hızlı ve doğru hale getirmek için en keskin, en çok netlenen alanları seçtiğiniz renklerde vurgular.

Çekimde daha fazla esneklik için geniş ISO hassasiyeti

Çekimde daha fazla esneklik için geniş ISO hassasiyeti

Fotoğraf makinesinin hassasiyet aralığı, ISO 80’den ISO 12800’e kadar uzanır ve çok loş ışıklı ortamlarda bile çekim yapma özgürlüğü sağlar. Hassasiyeti otomatik olarak belirlemek için Otomatik ISO kullanabilir ve düşük bir sınır belirleyerek doğru hareket yakalama için deklanşör hızı/açı oranını koruyabilirsiniz. 

Ayarlanabilir Otomatik Güç Kapatma Sıcaklığı ile daha uzun video çekimi

Çekim ortamınıza göre, fotoğraf makinesinin otomatik olarak gücü kapatacağı dahili sıcaklık seviyesini seçebilirsiniz. Örneğin, tripod ile video çekiyorsanız çekimler genellikle daha uzun sürer, bu yüzden daha uzun süre çekim yapmak için Otomatik Güç Kapatma Sıcaklığını "Yüksek" olarak ayarlayabilirsiniz.

iMovie ve Final Cut Pro X ile uyumluluk

iMovie ve Final Cut Pro X ile uyumluluk

Bu ürün Final Cut Pro X ve iMovie ile uyumludur.Imaging Edge Remote, Viewer ve Edit

Imaging Edge Remote, Viewer ve Edit

Imaging Edge masaüstü uygulamalarıyla fotoğrafçılığınızı geliştirin. “Remote” ile çekimi canlı olarak PC ekranınızdan kontrol edip izleyin; “Viewer” ile büyük görüntü arşivlerinden fotoğrafları çabucak önizleyin, derecelendirin ve seçin ve “Edit” ile RAW verileri teslime hazır yüksek kaliteli fotoğraflara dönüştürün. Sony RAW dosyalarından en iyi şekilde faydalanın ve prodüksiyonlarınızı daha verimli yönetin.

Capture One (for Sony) 

Capture One (for Sony) 

Ödüle layık görülmüş ücretsiz görüntü düzenleme yazılımı Capture One Express (for Sony), üst düzey görüntü kalitesiyle RAW geliştirme ve görüntü dosyalarınızı kolayca yönetme imkanının yanı sıra güçlü düzenleme araçları sunar. Capture One Pro (for Sony), daha da fazla düzenleme aracı ve cihaza bağlı çekim özelliği için isteğe bağlı olarak satın alınabilir. 

Benzer Ürünler
E-bülten Aboneliği Kampanya ve yeniliklerden haberdar olmak için siz de e-bültenimize kolayca kayıt olabilirsiniz!
Copyright © 2015 Hepsisony.com Tüm Hakları Saklıdır, sitede bulunan görseller ve metinler izinsiz kullanılamaz.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.